У Вінниці вже вшосте зібрались сім’ї, які підтримують грудне вигодовування

Громадська організація «Територія мам»  вшосте долучилась до відзначення Всесвітнього тижня в підтримку грудного вигодовування, який в усьому світі відзначають з 1 по 7 серпня. Всі 7 днів в пологових будинках відбуваються лекції про грудне вигодовування, а завтра, 7 серпня, пройде круглий стіл на тему «Консультант із питань грудного вигодовування як підтримка медичним працівникам у реалізації галузевих місцевих та обласних програм охорони здоров'я».

Та родзинкою цьогорічного тижня стало організоване "Територією мам" Свято-акція в підтримку грудного вигодовування, яке відбулось 4 серпня о 16.00 на Європейській площі. Захід відбувся за підтримки Вінницької міської ради, Департаменту охорони здоров’я Вінницької міської ради, Департаменту охорони здоров’я Вінницької ОДА та обласного центру лактації. Офіційний партнер - Центр вивчення генеалогії «Пращур», головний медіа-партнер - інтернет-портал "Veжа", партнерами свята стали Медичний центр Медок, «Родинна колисочка», ТМ «Лежибока», творча майстерня «Тутурум», ТМ «Солодка мрія», «Добробут плюс Україна», «Термомікс», Вінницький фестиваль психологічних практик «Живи», Кідісвіт, ТМ «Гун», дитячий клуб «Оранж», громадська організація «Твереза Україна», творча майстерня «La Pusa», сімейний банк пуповинної крові "Гемафонд".

На святі вже традиційно працювали інформаційна та розважальна зони.  Учасники акції мали чудову можливість ознайомитись з наступними темами:

  • «Успішний старт грудного вигодовування: як розпочати, щоб не виправляти» від Ірини Березовської, консультанта з питань підтримки грудного вигодовування та мами 4-х діток
  • «Годування грудьми та ліки» від Клименко Тетяни, лікаря-неонатолога Вінницького міського клінічного пологового будинку №2
  • «Міфи та правда про грудне вигодовування» від Ірини Залевської, лікаря-педіатра медичного центру «Med Оk»
  • «Світовий досвід допомоги жінкам, які хочуть годувати грудьми. Де шукати підтримку в Україні» від Ольги Стецюк, міжнародного консультанта з питань грудного вигодовування, медичного працівника та ініціатора щорічної свята-акції в підтримку ГВ
  • «Кодекс честі для медичних представників» від Вікторії Вітер, перинатального психолога, засновниці Школи підготовки до вагітності та пологів «Родинна колисочка» і також консультанта з питань підтримки грудного вигодовування
  • «Комфортне завершення грудного вигодовування» від Вікторії Ліпської, консультанта з питань грудного вигодовування
  • «Я мама - мамi можна, або як економити час та сили в процесi користуваня юридичними правами» від  Олександра Михайленко, юриста-правозахисника, спецiалicта у галузi цивiльного та адмiнiстративного права i державного управлiння

Гості акції також могли помилуватись чудовою фотовиставкою від сімейного фотографа Аліси Пірогової «Смак любові: перша зустріч з мамою», де моделями стали матусі, які народжували в міських пологових будинках  в липні 2018 року, та відвідати покази дитячого одягу від студії талантів "Brilliants" та «Академії моди та дизайну».

Майстерня під відкритим небом запрошувала на майстер-класи: «Слінги – це дуже просто і зручно» від консультанта зі слінгоносіння, мами 3-х дітей Ксенії Павловської, «Годування - це зручно і приємно» від ТМ «Лежибока», «Малюємо всією сім’єю» від партнера свята «Тутурум», «Підтримуємо здоров’я мами під час годування здоровою та смачною їжею» від компанії «Термомікс», «Надихаємо та підтримуємо один одного» від мами з успішним грудним вигодовуванням, організатора фестивалю «Живи», психолога Наталії Демчук та інші, не менш цікаві МК.

До того ж аніматори з дитячого клубу «Оранж» розважали дітей,  батьки яких слухали лекції, усі гості мали нагоду посмакувати солодощі від «Солодкої мрії», відвідати мама-йогу з тренером Наталею Куріловою та створити родове дерево з Центром «Пращур».

Завершилось свято великим розіграшем призів від організаторів та партнерів свята.

«Тема цьогорічного Всесвітнього Тижня в підтримку грудного вигодовування «Годування грудьми – основа здоров’я», а основні завдання – інформувати, закріпити, залучити до участі та заохочувати грудне вигодовування у всьому світі. Саме тому в колі однодумців ми спробуємо підтвердити ще раз, що грудне вигодовування – це незамінний смак любові від мами до дитини» - говорить координатор свята, консультант із грудного вигодовування Ольга Стецюк.

«Ми щиро віримо, що позитивні емоції, які отримають на святі учасники та гості, поширюватимуться на місто, область та усю країну загалом. Саме тому ми вкотре підтримуємо грудне вигодовування та запрошуємо усіх долучатись до цього руху», - зазначає голова ГО «Територія мам» Валентина Ткачук.

comments powered by Disqus