Зустріч з логопедом

Сьогодні відбулась ще одна зустріч «Території мам» - ми спілкувались з логопедом. Розмова вийшла дуже цікава, пізнавальна і приємна. Ми дізнались масу нового, отримали роздаткові матеріали та список тієї літератури, по якій можна займатися з дітками. Основні моменти консультації спробую сформулювати тут:

  • До логопеда потрібно звертатись після 4-х років (це якщо дитинка повністю здорова, але ви помітили якісь відхилення при вимові певних звуків);
  • Якщо дитинка до 2,5 чи до 3-х років мовчить – це знак, що потрібно звернутись до спеціалістів і тут можливе медикаментозне втручання.
  • Дуже важливою умовою своєчасного розвитку мовлення у дитини є протікання вагітності у мами і сам родовий процес (тому дуже важливо правильно відпочивати, дихати свіжим повітрям, харчуватися і насолоджуватися таким своїм «особливим» станом)
  • Заікання – одна із частих проблем, з якою звертаються до логопедів. Воно може виникнути після психотравми, будь-якого екстриму, через страх і т.д. Перше, що потрібно зробити в домашніх умовах – це «мовленнєве голодання». На 3-5 днів намагатись спонукати дитину до мовчання або до максимального обмеження говоріння. Також створити малюку комфортні умови перебування, максимум спокою, правильний режим дня та доброзичливу атмосферу.
  • Займатися і гратися зі своїм карапузом. Дійсно, є дуже багато вправ і можливостей розвивати мовлення своєї дитини самому. Тут потрібне тільки ваше бажання та творчість.

Ось основні тези, на які звернула увагу Наталя Петрівна, логопед у дитячому садочку. Насправді, з перших слів відчувалось, що ця людина – віддана своїй професії, спеціаліст, людина, яка може дати рекомендації і поділитись досвідом.

Не можу не відмітити і про приміщення, де ми сьогодні збирались. Дуже мені (і, здається, усім) було комфортно і зручно. За це окреме спасибі хочу сказати спілці молодіжних організацій Вінниччини в лиці Олі Безпалько. Дякую! Здається, робочому процесу ми не завадили)

Ну і про громадську організацію. Мої любі мамочки повністю підтримали мою ініціативу створення цієї організації і тут , як кажуть, спрацювало правило: «Одна голова – добре, а п’ять – краще». Ми напрацювали декілька ідей, які постараємось втілити в реальність, адже не вирішеним залишається питання фінансування на реєстрацію! Тому, тримайте за нас кулачки!!!

Дякую усім, хто прийшов. Читаючи ваші відгуки, мене переповнюють позитивні емоції. Зустрічі «Території мам» заряджають енергією, хочеться щось робити, шукати, пізнавати. І мене радує, що я не сама в такому бажанні!!! Дякую!!!

Автор:   Валентина Ткачук

comments powered by Disqus